Pendik / ist.

Doğu Mahallesi, Erol Kaya Caddesi, No:205/1 Daire:6 Pendik / Istanbul

Bireysel Psikoterapi

İnsan, yaşadığı sürece hayatında pek çok zorlukla başetmek zorunda kalmaktadır. Yaşamda mutlu eden olayların yanı sıra zorlayan, üzen hatta acı veren olaylar da yaşanmaktadır. Bu olaylar karşısında verilen tepkiler kişiden kişiye göre değişmektedir. Tepkileri belirleyen; doğuştan gelen mizaç dışında, erken çocukluk yaşantıları, değerlerimiz, yaşamdaki döngülerimiz ve bilinçdışı süreçler olabilmektedir. Yani olaylar karşısında yaşanılan duygular, düşünceler ve gösterilen davranışların dayandığı çok daha derin temeller vardır.
Bİreysel Psikoterapi sürecinde bir yandan şu anda yaşanılan sorun konuşulurken bir yandan da sorunu etkileyen bu derin temeller danışanla birlikte keşfedilir. Çocukluğumuz hatta bebekliğimizden itibaren kurulanan ilişkiler  ve o ilişkilerin bu güne yansımaları günyüzüne çıkarken uzman desteği alınması gerekir.
Unutulmamalıdır ki her bireyin sorunu kendi özgü
ve biriciktir.Terapist ve danışan arasında kurulacak güvene dayalı bağ ile bireyler yaşadıkları sorun alanlarıyla ilgili yeni bir bakış açısı kazanabilir ve bir çıkış yolu bulabilirler. Kısaca; bireysel psikoterapi hizmeti  bireylerin kendilerini tanımalarına, ifade etmelerine, keşfetmelerine ve yaşadıkları sorunlara çözüm bulmalarına  imkan sağlayan profesyonel bir hizmettir.