Online Terapi Nedir?

Online Terapi Nedir?

Online Terapi İle Hayatına Konfor Kat

İnsanlar hayatlarında bazen kısa süreli bazen daha uzun süreli sıkıntılı dönemler yaşamaktadır. Bu sıkıntılı dönemler, kimi zaman insanları içinden çıkılmaz psikolojik sorunlara sürüklemektedir. Ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde psikolojik sorunlar pek önemsenmez. Bununla birlikte bir insanın, işinde veya okulunda başarılı olabilmesi, sağlıklı psikolojik yapı ile mümkün olabilmektedir. Psikolojik sorunlardan kurtulup rahatlayabilmek için uzman psikolog ile görüşmek, genelde olumlu sonuç vermektedir.
Ancak bazı kişiler, zamansızlık veya başka nedenlerden dolayı bir psikologun muayenehanesine gitmeyebilir. Bu noktada, teknolojinin olanakları insanların yardımına koşuyor ve yepyeni bir kavram karşımıza çıkıyor; online terapi. Profesyonel terapistlerin internet üzerinden danışmanlık hizmeti verdikleri bu sistem, pendik psikolog olarak da hizmet verebiliyor.

Online Terapi Nasıl Yapılır?

İnternet hayatlarımızın her alanına etkide bulunmaktadır. Online olarak pek çok işimize çözüm getirebiliyoruz. Gelişen bu teknolojik olanak sayesinde psikoterapi seansları da online olarak yapılabiliyor. Alanında uzman terapistler, internet üzerinden profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vermektedir. Terapi, muayenehane koşullarında nasıl yapılıyorsa, online olarak da aynı şekilde yapılabilir. Burada, önemli nokta, terapistin uzman olması ve danışanı için fayda sağlayabilmesidir. Bu hizmete https://www.ishakby.com sitesi üzerinden kolayca ulaşmak ve uzman terapistlerden destek almak mümkündür.

Online Terapi Ne Avantaj Sağlar?

İnsanların kimselere söylemeye cesaret edemediği bir sorunu olabilir. Psikologa gitmekten imtina edebilir. Bu gibi kişiler için, online terapi son derece işlevseldir. Bunun yanı sıra, günlük hayatın karmaşası içinde vakit sorunu yaşayan kimi insanların da online terapiyi tercih etmesi, son derece mantıklı ve anlaşılabilir bir seçimdir. Bu sayede kişi, günlük hayatın stresinden kurtulabilir.
Kişinin, bu stresle baş etmesine destek veren, tuzla psikolog danışanın yaşadığı, stresin bir çırpıda ortadan kalkmasını elbette sağlayamaz. Ancak, alanında deneyimli olan terapist, kişinin sorunlarının farkına varmasını sağlayabilir.

Online Terapi Neden Alınır?

Hayatta çok fazla stres faktörü vardır. Bununla beraber, insanların benzer sıkıntılara karşı verdikleri tepki farklıdır. İnsanların, hayatlarında stres oluşturan faktörlere karşı verdiği karşılık, kişinin bilinçaltı korkularıyla ilişkilidir. Bundan dolayı, uzman terapistler, kişilerin yaşadıkları sorunların, sadece olumsuz deneyimlerle alakalı olmadığını düşünmektedir. Terapist, insanın kendisine bakmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Kişiye kendisini anlama yolculuğunda, eşlik eden uzman terapist, kişinin yeni taraflarını keşfetmesinde yardımcı olmaktadır. Profesyonel ve bilimsel temelde hizmet veren danışmanlık merkezinin, alanında yetkin danışmanları, mahremiyet konusunda son derece hassastır. Psikolojik danışmanlık merkezi, hem bireysel terapi hem de grup terapi hizmetleri vermektedir.

Online Terapiye Nasıl Ulaşılır?

Online terapi konusunda hizmet sağlayan, kurtköy psikolog bilimsel temelde hizmet vermektedir. Kadrosunda, Klinik Psikolg ve Uzman Psikolojik Danışmanlarla insanlara, bulundukları ortamda yardımcı olmaktadır. Bu terapi danışanın isteğine bağlı olarak,
– Anlık İleti
– Görüntülü Görüşme
– Telefonla Görüşme
gibi üç farklı şekilde yapılabilmektedir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*